Plán rybníku a lovná místa

Na Polském rybníku je pro rok 2024 připraveno 9 lovných míst (na mapě vyznačené zelenými čísly).

Lovná místa - Polský rybník


Místo číslo 1 je nově vybudované, zapažené a vysypané místo pro jednoho až dva rybáře. Jde o místo pro vybavené rybáře, doporučujeme použití brodicích kalhot vzhledem k tomu, že ryby mají možnost k úniku do rákosí při levém břehu. Celý prostor od vás směrem k přítoku až k místu č.8 je jen váš. Najdete tu dostatečný prostor pro rybářské vybavení a bivaky a stany a dostatek stínu pod vzrostlými stromy. Vaše auto je od vás asi 80 metrů.
Místo číslo 2 je nově vybudované, zapažené a vysypané místo pro dva rybáře. Celý prostor před místem do poloviny rybníku je vám k dispozici. Najdete tu veliký prostor pro rybářské vybavení a bivaky a stany a dostatek stínu pod vzrostlými stromy. Po dohodě je toto místo možné využít i pro obytné přívěsy. Vaše auto je od vás asi 70 metrů.
Místo číslo 3 je nově vybudované, zapažené a vysypané místo pro jednoho, maximálně dva rybáře. Na pravé straně toto místo uzavírá hráz rybníka, ze které se neloví. Je to nejhlubší místo našeho rybníku s hloubkou kolem dvou až dvou a půl metru u hráze. Prostor před místem do poloviny rybníku je jen váš. Najdete tu v horkých dnech dostatek stínu pod vzrostlými stromy. Po dohodě je toto místo možné využít i pro obytné přívěsy. Vaše auto je od vás asi 50 metrů.
Ne každý chce nutně rovné a vysypané lovné místo. Máme tu prostor i pro rybáře, kteří preferují místo čistě přírodní, tedy trávu a žádná mola a podobně. Pokud patříte mezi tyhle rybáře, vyberte si čtyřku nebo pětku. Místo čtyři z levé strany uzavírá hráz rybníku, ze které se neloví, prostor do poloviny rybníku je jen váš. Pro snazší vylovení ryb v době nižšího stavu vody je na místě vybudované menší molo. Jste na nejhlubším místě rybníku s hloubkou od dvou do dvou a půl metru. Vaše auto je od vás asi 200 metrů.
Ne každý chce rovné a vysypané lovné místo. Máme tu další prostor i pro rybáře, kteří preferují místo čistě přírodní, tedy trávu a žádná mola a podobně. Pokud patříte mezi tyhle rybáře, jste na pětce správně. Směrem doprava od vašeho místa zatím nejsou zprovozněna místa šest a sedm a tedy tímto směrem je vám velká část rybníku do jeho poloviny k dispozici. Pro snazší vylovení ryb v době nižšího stavu vody je na místě vybudované menší molo. Jste na nejhlubším místě rybníku s hloubkou od dvou do dvou a půl metru. Vaše auto je od vás asi 230 metrů.
Místo číslo 6 je nově vybudované, zapažené a vysypané místo pro bivak pro jednoho rybáře s lávkou a lovným molem na vodě. Vaše auto je od vás asi 120 metrů.
Místo číslo 8 je naše největší lovné místo dlouhé přes 25 metrů. Je nově vybudované, zapažené a vysypané. Kromě hlavní části, na kterou by se klidně vešli čtyři rybáři, je v jeho těsné blízkosti i další místo pro jednoho rybáře. Pokud tedy plánujete vyrazit k nám s partou kamarádů, jste tady správně. K dispozici je vám tady celá šíře rybníku až po břehové partie na druhé straně asi 120 metrů daleko. Na místě najdete jistě dostatek prostoru jak pro rybářské vybavení, tak pro bivaky nebo stany pro celou vaši partu. Přímo před vámi je středně hluboká část rybníku s hloubkou kolem 1,3 až 1,8 metru. Na místo se můžete dostat cestou kolem rybníku, nebo si na řevoz zapůjčit naši velkou loď. Vaše auto je od vás asi 300 metrů.
Místo číslo 9 je nově vybudované, zapažené a vysypané místo pro maximálně dva rybáře. Jste na nejmělčí části rybníka s hloubkou kolem 1.2 až 1 metr, což ale neznamená, že tahle část nebude v určitém období plná ryb, které tady hledají krmení a tu nejteplejší vodu z celého rybníku. Celý prostor před vámi až po břehové partie na druhé straně je jen váš. Na místo se můžete dostat cestou kolem rybníku nebo si na převoz zapůjčit naši velkou loď. Vaše auto je od vás asi 380 metrů.