Rybářský řád

Rybářský řád Českého rybářského spolku - revír Polský rybník.

Podmínky rybolovu:

K výkonu rybářského práva na Spolkových vodách opravňuje členy a dočasné členy Črs zaplacení členského příspěvku.
Ten můžete složit přímo na místě lovu, a to v hodnotě:

Jednodenní členství 24 hodin  500,- Kč
 
V roce 2024 je možné využít Polský rybník v měsících duben až říjen ve 24 hodinových turnusech s nástupem od 17:00 hodin.
 

V průběhu rybolovu je možné změnit lovné místo pouze po předchozí dohodě se správcem revíru.

Rybník je aktuálně rozdělen do devíti lovných oblastí tak, aby všichni rybáři měli dostatek prostoru a soukromí. Loví se non-stop 24 hodin. Veškerý pohyb v areálu Českého rybářského spolku je na vlastní nebezpečí. Spolek neručí za případné úrazy, ztrátu, nebo odcizení věcí během pobytu. Ke každému lovnému místu dostává lovící k dispozici v ceně povolenky naší podložku na ulovené ryby.

 

Způsoby lovu a rybářské nářadí:

Je povolen pouze lov na položenou a plavanou.

Je zakázáno používat pletené šňůry a to i jako šokové návazce (výjimkou je lov sumců). K lovu je třeba použít vlasec o minimálním průměru 0,30 mm.

Loví se pouze metodou chyť a pusť z lovného sektoru, který je náležitě označen příslušným číslem místa.

Rybář smí lovit na dva pruty a na každém z nich může použít jeden návazec s jedním háčkem s protihrotem o maximální velikosti č.4.

Rybář je povinen mít při lovu pean na vyjmutí háčku, prostornou, podložku od správce rybníku - nelze použít vlastní, podběrák s rameny minimálně 80 cm a desinfekci k ošetření poranění ryb.

Zakazuje se používání srkaček, helikoptér a jakýchkoli dalších pevných montáží. Montáž musí být bezpodmínečně průběžná (úniková).

Jakékoli uchovávání ulovených ryb ve vezírcích a podobně je přísně zakázáno, ryby musí být neprodleně puštěny zpět.

Při zacházení s úlovky vyžadujeme maximální opatrnost, vyjmutí háčku z ryby musí probíhat na mokré podložce při udržování mokrého těla ryby.

Povinností rybáře je ošetřit rybě desinfekcí poranění způsobená po vyjmutí háčku popř. další, vzniklá bojem nebo předchozím ulovením a co nejrychleji vrátit zpět do vody.

Úlovky foťte vždy nad podložkou a v pokleku z důvodu možného pádu ryby na zem. Rybu je při této činnosti nutno polévat vodou.

Pokud za rybářem přijede v průběhu rybaření návštěva, musí být předem nahlášena u správce.

Každý rybář je povinen po skončení rybolovu zanechat na místě pořádek, veškeré vzniklé odpadky odváží každý lovící sám. Přístřešky, stany a bivaky atd. jsou povoleny.

Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité vykázání z areálu a ukončení rybolovu bez náhrady.

 

Nástrahy:

Jako nástrahu může rybář použít veškeré komerčně vyráběné nástrahy včetně pelet a boilies. Živočišné nástrahy jako žížaly, pijavice a ryby lze použít jen k lovu sumců s odpovídajícím vybavením včetně velikosti háčku.

Lov na živou a mrtvou rybičku nebo jejich části je možný jen na nástrahy větší 20 centimetrů. Nástražní ryby musí být uloveny na našem revíru, nelze si dovézt vlastní.

 

Způsoby zakrmování:

Zavážení návnad a nástrah zavážecí lodičkou, použití spod bombu nebo praku je povoleno.

K označení krmných míst lze využít jen tyčové bójky.

K zakrmování je možné použít standardní krmné směsi, veškeré druhy a velikosti pelet, kapří nebo pstruží granuláty, žížaly a červy.

Je možné použít veškeré PVA materiály, dipy a esence pro zvýšení atraktivity nástrah.

Krmení s obsahem vařené kukuřice, řepky, luštěnin a obilovin je možné jen po předchozí kontrole správcem, zda jde o důkladně uvařené přísady.