Rybářský řád

Rybářský řád Českého rybářského spolku - revír Nohavice.

Podmínky rybolovu:

K výkonu rybářského práva na Spolkových vodách opravňuje členy a dočasné členy Črs zaplacení členského příspěvku.
Ten můžete složit přímo na místě lovu, a to v hodnotě:

Jednodenní členství 24 hodin  450,- Kč
V roce 2019 je možné rybník Nohavice využít pouze o víkendech, a to od pátku od 18:00 hod. do neděle 18:00 hod.

V průběhu rybolovu je možné změnit lovné místo, ale pouze po předchozí dohodě se správcem revíru.

Rybník je rozdělen do šesti lovných oblastí tak, aby všichni rybáři měli dostatek prostoru a soukromí. Na místech, na kterých jsou vybudována mola, musí být být lovící vybaven stojany na pruty, nelze použít vidličky. Loví se non-stop 24 hodin od 1.4. do zámrazu. Veškerý pohyb v areálu Českého rybářského spolku je na vlastní nebezpečí. Spolek neručí za případné úrazy, ztrátu, nebo odcizení věcí během pobytu.

Způsoby lovu a rybářské nářadí:

Je povolen pouze lov na položenou, na plavanou a muškaření. Lov na feeder je vzhledem k velikosti ryb v revíru zakázán.

Je zakázáno používat pletené šňůry a to i jako šokové návazce. K lovu je třeba použít vlasec o minimálním průměru 0,28 mm.

Loví se pouze metodou chyť a pusť z lovného sektoru, který je náležitě označen příslušným číslem místa.

Rybář smí lovit na dva pruty a na každém z nich může použít jeden návazec s jedním háčkem s protihrotem o maximální velikosti č.4.

Rybář je povinen mít při lovu pean na vyjmutí háčku, prostornou, polstrovanou podložku pod ryby s bočnicemi, podběrák s rameny minimálně 80 cm a desinfekci k ošetření poranění ryb.

Zakazuje se používání srkaček, helikoptér a jakýchkoli dalších pevných montáží. Montáž musí být bezpodmínečně průběžná (úniková).

Jakékoli uchovávání ulovených ryb ve vezírcích je přísně zakázáno.

Při zacházení s úlovky vyžadujeme maximální opatrnost, vyjmutí háčku z ryby musí probíhat na mokré podložce při udržování mokrého těla ryby.

Povinností rybáře je ošetřit rybě desinfekcí poranění způsobená po vyjmutí háčku popř. další, vzniklá bojem a co nejrychleji vrátit zpět do vody.

Úlovky foťte vždy nad podložkou a v pokleku z důvodu možného pádu ryby na zem. Rybu je při této činnosti nutno polévat vodou.

Pokud za rybářem přijede v průběhu rybaření návštěva, musí být předem nahlášena u správce.

Každý rybář je povinen po skončení rybolovu zanechat na místě pořádek. Přístřešky, stany a bivaky jsou povoleny.

Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité vykázání z areálu a ukončení rybolovu bez náhrady.

Nástrahy:

Jako nástrahu může rybář použít veškeré komerčně vyráběné nástrahy včetně pelet a boilies. Živočišné nástrahy jako žížaly a červy lze použít pouze do setmění.

Při muškaření pak veškeré umělé mušky s jednoháčkem, používané k lovu kaprů a amurů. Lov na živou a mrtvou rybičku nebo jejich části je zakázán.

Způsoby zakrmování:

Zavážení návnad a nástrah zavážecí lodičkou, použití spod bombu nebo praku je povoleno.

Je zakázáno používat jakékoliv označení krmných míst.

K zakrmování je možné použít standardní krmné směsi, veškeré druhy a velikosti pelet, kapří nebo pstruží granuláty, žížaly a červy.

Je možné použít veškeré PVA materiály, dipy a esence pro zvýšení atraktivity nástrah.

Krmení s obsahem vařené kukuřice, řepky, luštěnin a obilovin je možné jen po předchozí kontrole správcem, zda jde o důkladně uvařené přísady.