Polský rybník nedaleko Rakovníka

Polský rybník o rozloze čtyři a půl hektaru vznikl jako další aktivita Českého rybářského spolku za účelem chovu ryb a sportovního rybolovu.

Leží v polovině cesty mezi Plzní a Prahou, nedaleko města Rakovník.

Po našich zkušenostech z lovu na jiných soukromých vodách a několika letech naší činnosti na sportovním  rybníku Nohavice investujeme opět maximální snahu a úsilí do našeho nového revíru. Naším přáním je, aby vyhovoval jak rybářům, kteří chtějí během krátké doby ulovit větší počet ryb, tak těm, kteří si přejí cíleně ulovit i těžší rybu.

Lovná místa na rybníku jsou rozvržená tak, abychom každému z rybářů poskytli dostatek prostoru a soukromí, ale také umožnili lov i několika rybářům, kteří chtějí strávit čas u vody společně na stejném místě. V ceně povolenky je kvalitní podložka pod ryby - vzhledem k aktuálnímu stavu nebezpečného onemocnění ryb ve vodách ČR není u nás možné používat podložky vlastní.

V roce 2024 je možné v měsících duben až říjen využít rybník ve 24 hodinových turnusech se začátkem od 17:00 hodin. Místa je třeba předem telefonicky rezervovat.

Areál je po dohodě možné poskytnout i skupině rybářů jako celek.

 

 

Rybník

Rybník je napájen přítokem z okolních pozemků a jeho hloubka se pohybuje mezi dvěma a půl metry na hrázi a jedním metrem u přítoku. Tvrdé a kamenité dno se střídá s místy menších nánosů a je prakticky bez větších nerovností. Přesnou hloubku na jednotlivých místech najdete zde ve videu.

 

Ryby

Čeká tu na vás velké množství ryb, především kaprů o váze 8–12 kilogramů a amurů, z nichž někteří překračují hranici jednoho metru. Několik desítek kaprů se blíží hranici 20 kilogramů. S těmito rybami jste měli možnost setkat se už na našem dřívějším revíru – rybníku Nohavice. Veškeré tyto ryby jsme z revíru odlovili a převezli na Polský rybník v říjnu roku 2022. Koncem roku jsme dokoupili už přímo na Polský rybník 650 kg amurů. V revíru je i početná osádka dravců, především štik a candátů a sumců proto, aby udržely pod kontrolou množství bílé ryby a vaše krmení neskončilo v jejich útrobách a mělo šanci přilákat ty zajímavější úlovky.
 

Vše pro vaše pohodlí ...

V areálu je možné použít vlastní přístřešky, stany a bivaky a využít připravené ohniště, popřípadě použít vlastní přenosné grily.

Jsme tu pro vás ...

O areál se starají členové Českého rybářského spolku, kteří vám budou po celou dobu lovu k dispozici a rádi vám pomohou a poradí. Vážíme si každého rybáře, který nás navštíví pro zážitek z lovu, proto se nebojte na nás kdykoli obrátit s jakýmkoli přáním.

Prosíme o šetrné zacházení s ulovenými rybami, vždyť nakonec se k nám třeba vrátíte a budete si chtít opět dobře zarybařit. A třeba už jednou vámi ulovené ryby vám opět zajistí další zážitky u vody.