Rybník Nohavice

Soukromý rybník Nohavice o rozloze necelé dva hektary vznikl jako aktivita Českého rybářského spolku za účelem chovu ryb a sportovního rybolovu.

Leží v polovině cesty mezi Plzní a Prahou, nedaleko města Hořovice, jen 6 kilometrů od sjezdu z dálnice D5. (Jak se k nám dostanete?)

Po našich zkušenostech z lovu na jiných soukromých vodách do rybníku Nohavice investujeme maximální snahu a úsilí. Naším přáním je, aby vyhovoval jak rybářům, kteří chtějí během krátké doby ulovit větší počet ryb, tak těm, kteří si přejí cíleně ulovit i těžší rybu, aniž by museli trávit na svazových vodách několik dní, než se dočkají očekávaného záběru.

Rybník je rozdělen na šest lovných oblastí tak, abychom každému z rybářů poskytli dostatek prostoru a soukromí. V ceně povolenky je kvalitní podložka pod ryby - vzhledem k aktuálnímu stavu nebezpečného onemocnění ryb ve vodách ČR není u nás možné používat podložky vlastní.

V roce 2021 je možné v měsících duben až červen a září až říjen využít rybník pouze od pátku 17:00 hodin do neděle 17:00 hodin, v měsících červenec a srpen pak od středy 17:00 hodin do neděle 17:00 hodin a to na dobu 24 (48) hodin.

Areál je po dohodě možné poskytnout i skupině rybářů jako celek.

 

Rybník

Rybník je napájen přítokem Tihava a jeho hloubka se pohybuje mezi třemi metry na hrázi a jedním a půl metrem u přítoku a do této hloubky klesá rychle od jeho břehů. Dno je tvrdé, kamenité, mimo střed rybníka bez nánosů a větších nerovností.

 

Ryby

Čeká tu na vás velké množství ryb, především kaprů o váze 8–12 kilogramůamurů, z nichž někteří překračují hranici jednoho metru. Na rybníku je i početná osádka dravců, především štik proto, aby udržely pod kontrolou množství bílé ryby a vaše krmení neskončilo v jejich útrobách a mělo šanci přilákat ty zajímavější úlovky.

Průběžně dosazujeme trofejní kapry o váze mezi 15 až 20 kg, jen na podzim roku 2018 přibylo takovýchto ryb do revíru 19 kusů, na jaře roku 2019 pak také sibiřští jeseteři o celkové váze 26 kg. V roce 2020 jsme opět dosadili 12 kusů kaprů v kategorii 15 -19 kg. Na rok 2021 bylo dosazeno přes 1000 kg ryb, především kapra o váze mezi 8 - 14 kilogramy (tentokrát především krásných lysců), amurů, štik a línů. 

 

Vše pro vaše pohodlí ...

V areálu je možné použít vlastní přístřešky, stany a bivaky a využít připravené ohniště u chaty správce. Pokud nechcete spát přímo u vody, nedaleko nás je možné si zajistit ubytování a využít krásný penzion a restauraci Ranch Hořovice. 

Jsme tu pro vás ...

O areál se starají členové Českého rybářského spolku, kteří vám budou po celou dobu lovu k dispozici a rádi vám pomohou a poradí. Vážíme si každého rybáře, který nás navštíví pro zážitek z lovu, proto se nebojte na nás kdykoli obrátit s jakýmkoli přáním.

Prosíme o šetrné zacházení s ulovenými rybami, vždyť nakonec se k nám třeba vrátíte a budete si chtít opět dobře zarybařit. A třeba už jednou vámi ulovené ryby vám opět zajistí další zážitky u vody.